پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / نژادهای سگ / معرفی سگ باکستر
معرفی سگ باکستر
معرفی سگ باکستر

معرفی سگ باکستر

سگ باکستر گونه ای از سگ های نگهبان است که در گروه دوم نژادی قرار می گیرد.  کشور اصلی این نوع سگ کشور آلمان محسوب می شود چرا که در سال 1850 در مونیخ، اولین نوع از نژاد این سگ از جفت گیری سگ بولداگ و  سگ بولن بیسر مستیف به دنیا آمد.  از آن جا که سگ باکستر خصلت وحشی ای دارد، اولین نژاد آن در شکار خرس و دومین نژاد آن در شکار بوفالو استفاده شده است. البته پرورش دهنگان سگ، تا حدود زیاد از خلق و خوی وحشی این سگ کاسته اند و امروزه ما شاهد نژاد به کمال رسیده سگ باکستر هستیم. در ادامه بیشتر به معرفی سگ باکستر خواهیم پرداخت؛ همراه ما باشید.

معرفی سگ باکستر
معرفی سگ باکستر

خصوصیات ظاهری

این نژاد که یکی از شجاع ترین نژادهای سگ لقب گرفته است، دارای بینی بزرگ و سیاه با حفره های باز است. گوش های آویخته ای دارد که معمولا برای زیبا به نظر رسیدن جراحی می شود. چشم های این نوع سگ سیاه و یا قهوه ای تیره است. صورتی گرد و بدون چین خوردگی دارد  و دم این سگ بسیار بلند و باریک است که مانند گوش های این سگ برای زیبا به نظر رسیدن  با کمک جراحی کوتاه و افراشته می شود. همچنین پاهای جلویی این سگ  به صورت قائمو موازی هستند. در مورد قد، نر ها حدودد 57 تا 63 سانتیمتر و ماده ها حدود 53 تا59 سانتیمتر قد دارند. سگ های نر این نژاد همچنین وزنی بالغ بر 30 کیلوگرم دارند در حالی که وزن سگ های ماده  چیزی حدود 25 کیلوگرم است. رنگ اصلی این سگ ها  حنایی و یا والر حنایی با خطوط سیاه است.  لازم به ذکر است که رنگ حنایی در این نژاد بسیار متنوع است و از حنایی روشن شروع می شود و تا قهوه‌ای مایل به قرمز نیز ادامه پیدا می کند.  این سگ ها ممکن است به بیماری رماتیسم مبتلا شوند؛ بنابر این نباید آن ها را در هوای سرد و بارانی به پیاده روی برد.

معرفی سگ باکستر
معرفی سگ باکستر

خصوصیات رفتاری

مردم سگ نژاد باکستر را به عنوان سگی شجاع ، باهوش ، خوشحال ، بازیگوش و پر انرژی می شناسند. این سگ اشتباق زیادی به آموختن دارد و برای این کار هوش سرشاری نیز دارد. اگرچه این سگ بسیار مهربان و باوفا نسبت به اعضای خانواده است اما گاهی کمی لجباز می شود. باکستر بسیار با کودکان مهربان است و به این خصوصیت شهرت دارد. همچنین  این سگ رابطه اش با سایر سگ ها و حیوانات خانگی بسیار خوب است. این سگ بسیار جنگنده است، و باکستر های ماده معمولا نسبت به دیگر سگ های ماده حالتی سلطه گر دارند.  باید در سنین پایین خشونت را که از ویژگی های ذاتی این سگ است در او تعدیل کرد اگرنه ممکن است به دیگران آسیب برساند. این سگ سگ خوبی برای دیدبانی است و هوشیاری اش می تواند از او یک سگ پلیس بسیار خوب بسازد. باکستر تا سه سالگی سگی بازیگوش است ولی پس از آن آرام و مطیع خواهد شد. سگ باکستر بسیار سر سخت است و اگر احساس کند خطری صاحبش را تهدید می کند، سریع اقدام می کند. به طور کلی باکستر سگی نیست که برای خانواده توصیه شود زیرا در مواردی و به خصوص اگر بیشتر از یک صاحب داشته باشد ممکن است به افراد دیگر آسیب بزند.

همچنین ببینید

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

سگ ها هموطنور که می دونید حیوانات بسیار محبوبی بعنوان حیوانات خانگی هستن. این حیوانات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *