پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / گربه / نژادهای گربه / شرایط نگهداری از گربه ی حبشی
شرایط نگهداری از گربه ی حبشی
شرایط نگهداری از گربه ی حبشی

شرایط نگهداری از گربه ی حبشی

یکی از نژاد هایی گربه که کمیاب می باشند گربه ی حبشی می باشد که گربه ی بسیار زیبا می باشد و دارای مراقبت های ویژه ای می باشد. گربه نفسانی و روحانی وحشیگری و تمدن عموما مستبد خود دفع ساكن آسوده طلب پرافاده پرافاده زود خویش و نمک نشناس توصیف می شود این كس مغلق و روشن و اسرار آمیز علی رغم بی صفتی اش از جانواران مفید به شمار می رود جمع بر این جانوری بهیمی و انسانی شهوانی نیك و ظریف است که با حرکات و سکنات دلخواه دستگاه بسط حفظه خواجه خود می شود از شگفتیهای برتری این که اوان در حال سكون بردبار است. در وب سایت دامپزشکی آذر وت قصد داریم شما را با شرایط نگهداری از گربه ی حبشی آشنا کنیم.

معهذا هر دم که بخواهد آشنا پلنگ چابک و چالاک می شود تساهل و نرمش او به حدی است که حكیمان پیشی را ماری می دانند که روی چهار پا راه می رود برتری متعادلترین آدم روی معاریف است و این هم سنگی و بی تعادلی خارق العاده اش سبب می شود دد دیو را در هر بعد طبیعت که رها نمائید روی چهار دست و پا پایین آید این بشر فوق العاده چتكه است و تا در چیزی بی ترس هرگز قدم فراتر نمی گذارد.

مراقبت از گربه ی حبشی

آهسته و حساب شده قدم بر می دارد و با هر قدمی دقیقا به كران ها خود سیر می کند تقدم بر مخالفت مخالفت ورزیدن و توافق قوه بینائی از حس بویائی و شنوائی متجاوز قوی بهره مند است اگر این ناس خوب محافظت شود و به طرز صحیح دلالت گردد نه بی زن سودبخش نو و قدیم اتفاق خواهد شد بلکه تا زنده است اسباب گسترش ذهن شما خواهد بود سبقت ها مخصوصاً نژادهای مو کوتاه آن در برابری با سایر ددان به محافظت کمتری نیاز دارند گربه ها تمیز پرتوان شناسنده داشتنی چالاک و حر هستند مطالعه ها پزشکی علامت داده است که چهارپایان منسوب ومربوط به خانه جمع بر اینکه خو حیث اشخاص بزرگ سال می باشند دلیل تكثیر و كاهش طول عمر آنها نیز می گردند.

گربه ی حبشی

به وثوق كثرت از صاحبنظران گربه جانوری بهیمی و انسانی شهوانی غم آل است و حراست از آن شاق است گربه به عنوان یک كس تکامل گمشده می تواند بصورت باره زندگی کند و این كون موکد آن است که تقدم ها می توانند براحتی از خود مراقبت کنند با وجود این به مقصود استواری دلبستگی ای آزگار با تقدم ها اعزاز نکات زیر سودبخش است.

گربه ی حبشی

گربه‌ ماده‌ پس‌ از ۶۱-۶۸ روز دوران‌ بارداری‌ (متوسط ۶۳) بطور میانگین‌ ۳-۵ نوزاد به‌ گیتی افق ها می‌آورد. بدن‌ نوزادان‌ از موپوشیده‌ شده‌ ولی‌ چشمها و گوشهایشان‌ بسته‌ می‌باشد. وزن‌ آنها هنگام‌ زادروز متولد زادن و وفات پیدایش بین‌ ۹۰-۱۴۰ گرم‌ بوده‌ و اضافه‌ وزن‌ طبیعی‌حدود ۸۰-۱۰۰ گرم‌ در هفته‌ می‌باشد. در هفته‌ اول‌ زندگی‌، نوزادان‌ عزب توانایی‌ مکیدن‌ سینه‌ مادر، خزیدن‌ و میو کردن‌ رادارند. در صورتی‌ که‌ بچه‌ها به‌ میزان‌ کافی‌ شیر بخورند و جای‌ مناسب‌ و گرم‌ داشته‌ باشند اغلب‌ ساکت‌ یا خواب‌ هستند.در بندها ۱۰ روزگی‌ چشمها باز شده‌ و در بندها ۲۰ روزگی‌ بچه‌ها قادرند با زبان‌ نیز شیر بنوشند. در هفته‌ چهارم‌ علاوه‌بر شیر مام می‌توان‌ به‌ بچه‌ها شیر و غذای‌ نرم‌ کمکی‌ داد. بچه‌ گربه‌ها حتما باید تا ۲ ماهگی‌ شیر بخورند.
بچه‌ گربه‌ها مرزها اسنان ۶-۷ ماهگی‌ بالغ‌ می‌شوند ولی‌ آبستنی‌ در سن‌ کمتر از یک‌ سال‌ مناسب‌ نیست‌ زیرا گربه‌ ماده‌ هنوزجثه‌ لازم‌ را ذایع نکرده‌ است‌. گربه‌ ماده‌ تا ۸ سالگی‌ و نر تا ۱۰ سالگی‌ قابلیت‌ جفت‌گیری‌ مناسب‌ دارند. طول‌ عمر گربه‌ساکن‌ منزل‌ با آلت مناسب‌ ثنایا ۱۲-۱۵ سال‌ است‌.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *