پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / شرایط نگهداری از هاسکی

شرایط نگهداری از هاسکی

هاسکی سگی قدرتمند و کاری می‌باشد. در همه رنگها از سفید یکدست تا سپید یافت می‌شود. معمولاً بصورت دو رنگ سفید وسفید، خاكستری رنگ و سپیدرنگ، آتش رنگ و سپیدرنگ و نارنجی و سپید یافت می‌شود. در اکثر سگها صورت و زیر بدن سفید می‌باشد. گوشها حالت برافراشته و نوک تیز دارند و همانند سایر نژادهای سگ درسیبری دارای چشمان آبی رنگ می‌باشند. چشم های گاهی روزگار نیز دو رنگ است (آبی – قهوه ای). در بین پنجه‌ها دارای مو می‌باشد که این امر راه رفتنش را بر روی برف و یخ سهل می سازد. در ادامه این مقاله با شرایط نگهداری از هاسکی آشنا خواهیم شد.

نحوه ی نگهداری از هاسکی

لایه زیرتر موها زبر و ضخیم و لایه خارجی صاف و نرم می‌باشد. هاسکی توانمند است تا در دمای 60- مقام به راحتی زیستن کند.خلق و خوی هاسکی سگی آرام و بازیگوش می‌باشد. مشتاق و گاهی اوقات لجباز. به اعضای خانواده‌ای که در آن بزرگ تر می‌شود بسیار علاقه مند است. با ذكاوت ، همگانی و با محبت می‌باشد. هرچند قدرت اضافی مخصوصاً در تولگی دارد اما سگ سر براه و مطیعی می‌باشد. رابطه مناسبی با کودکان دارد. بسیار کم پارس می‌کند به این دلیل نگهبان مناسبی نمی‌باشد.

شرایط نگهداری از هاسکی

استعداد خوبی در آموزش دارد اما این کار را باید با صبر و طاقت اعمال داد چراکه هاسکی می‌تواند گاهی دوران كله شق شود. اگر بیکار بماند خیلی زود شكیب اش سر می‌رود. از خلوت متنفر است بدین لحاظ اگر ساعات اضافی را خارج از مسكن سپری می کنید البته یک جفت و هم بازی به خاطر سگ خود یافت کنید. به غذای کمتری نسبت به آنچه به نظرمی رسد ضرورت دارد. اگر از سنین پایین معاشرتی شود با دیگر جانواران مشکلی ندارد.

شرایط نگهداری از هاسکی

هیچ گاه هاسکی خود را در خودروی پارک شده نگذارید دمای داخل یک خودرو در وضعیت پارک شده بسیار آرام افزایش می یابد چنان که در عرض فقط ۵ دقیقه دمای هوای داخل می تواند به ۴۸-۶۰ درجه سانتی گراد برسد با آن که باز بودن پنجره ها به تعدیل دمای اندر کمک می کند ولی باز هم دمای هوا بسیار بالاتر از حالت فطری و مناسب برای این سگ خواهد بود.

شرایط نگهداری از هاسکی

بالا رفتن به علت آن است که خودرو مانند یک گلخانه عمل می کند یعنی اجازه دخول روشنی به داخل را داده ولی نمی گذارد حرارت به بیرون برود بنابراین در هوای گرم بهتر است هاسکی خود را با خودرو خارج نبرید سیبرین هاسکی بهترین حسش را زمانی دارد که همراه اعضای مسكن در كوشش هایی شرکت داشته باشد. بهترین نحوی که می تواند این حس را در آنها به مرحله عمل نزدیک کرد، مختار گذاشتن آنها به خاطر برگشتن به درون مسكن و همچنین رفتن به محوطه است که این با گذاشتن درب مخصوص سگ اتفاق خواهد افتاد.

نحوه ی نگهداری از هاسکی

اگر گذاشتن درب مخصوص سگ امکان پذیر نیست؛ به هاسکی یاد دهید تا خودش خارج رود و به درون بیاید , قابلیت هاسکی برای باز کردن در، بوسیله زیر کشیدن دستگیره ی در از توانایی هایی است که در اولین بار، ناظر را به اعجاب وا خواهد داشت.

همچنین ببینید

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

محبت و دوست داشتن یکی از بزرگترین ویژگی های انسان است که می تواند با …

یک دیدگاه

  1. واقعا خوب بود، من برم بقیه ببینم

    سایت جالبی دارید واقعا لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره، ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *