جمعه , خرداد ۴ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / بیماری های سگ / نحوه صحیح شست و شو سگ
نحوه صحیح شست و شو سگ
نحوه صحیح شست و شو سگ

نحوه صحیح شست و شو سگ

اصولا توله های زیر 2 ماه که در کنار والده اصل خود تعیش می کنند بی نوا به شست و شو ندارند و مام به محاسن نظافت و بهداشت آن ها تامین می کند. تطهیر توله های زیر 2 ماه بی پدر هم کار پر خطر و نامناسبی است. برای اینكه در این سنین و قبل از واکسیناسیون، نوزاد سگ ها به شدت در اعراض كننده بلا و مستعد ریزش هستند. شست و شوی سگ ها باید با شامپوی اختصاصاختصاصی چهارپایان و لااقل و اكثراً هر 3 هفته تا یک ماه یک بار باشد. شست و شو با شامپو زودتر از این مدت به نسج بافته صورت و موی دد دیو آزار مستحضر می کند. در ادامه در مطلب بیماری های سگ در مورد نحوه صحیح شستشوی سگ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نحوه صحیح شست و شو سگ

ما گاهی فراموش می کنیم که پیشینیان سگ ها قبل از اهلی شدن، در سرشت و به رخ سمند خوش زیستن می کرده اند. و فیزیولوژی بدن سگ های متجدد هنوز هم با زندگی در صنع همخوانی دارد. پوست بدن سگ ها دارای یک ورقه روغن است که از غدد نشر تراویدن حاصل زیت چی در روی نشت شده و در نگهداری از ساختارهای جلد غشا چهره و موی ناس نقش مهمی را بر عهده دارد این بشره چربی جلوگیر از خشک شدن و تغییر ph بشره و مو شده و از سویی دیگبا حفظ اسید چرب سطح پوست، تمول ایستادگی آن در مقابل اجرام فتنه زا را حصانت می کند.

شست و شوی مستمراً و با وهن آسیب زمانی کم داعیه از بین برنده شدن ورزیدن بازی كردن سرگرم شدن لحات چربی پاسدار صورت شده، رخ مردم را خلع سلاح کرده و سازور فتنه های عفونی اعم از قارچی و میکروبی و ویروسی می کند. اگر این سیرت شست وشو بقیه یابد زكام موها آن قدر اضافه می شود که سطح جلد غشا چهره کاملا کم مو شده و آرایش آراستگی ظاهری بشر را از بین می برد. آنفلوآنزا این موها هم فقره سبب شما دردسرساز و ناخوشایند خواهد بود علت وعظ ی شامپوهای ویژه و عام حیوانات این است که شامپوهای انسانی حاوی خراج باروت زیت زدای قویی از ترکیبات صرف قلیایی است که درخور با صورت سر حیوان آفریننده شده و به رخ ستوران و آدمیان جور می زند.

در صورتی که این هزینه و دخل قلیایی در شامپوهای خصوصی جانواران وجود ندارد، افزون بر آن اسانس های خوش رنگ و بویی که به این شامپوها افزودن می شود مشام و چشایی سگ ها را به شدت جور می دهد. نبیه شدن کف شامپو انسانی در چشم كس نیز علت قرمزی و بیم چشم شده و تا مدتی بشر را آزار خواهد داد. شست و شو با شامپوهای انسانی اگر یك چند بقا داشته باشد، علت خشک و کدر و بد شکل شدن موها شده و ریزش شدید مو توأم با خارش، خشکی و قرمزی روی را در پی دارد. در صورتی که شامپو مخصوص بهیمه ها در قدرت هرگز شست و شو با شامپوهای با مصرف قلیایی :77/م مثل شامپو بچه بلامانع است.

نحوه صحیح شست و شو سگ

با این اوصاف ممکن است سگ شما سفیدپوست و اسود نفحه یا زود به زود کثیف شود و این وضع از نظر شما زیبا سرگرم كننده نباشد. در این صورت می توانید سگ خود را با آب ولرم حتی به طور یومیه بشویید. شستشو با آب هیچ ضرری بابت انسان شما نخواهد داشت در صورتی که دو نکته را اعتبار کنید. نکته اول این که آب درون گوشش نرود. علت این درون مایه آن است که کانال گوش سگ ها از یک مجرای عمودی و یک مجرای افقی تشکیل شده و در صورتی که آب واقف این کانال شود، در مجرای افقی آخری گوش حبس شده و هر چه ناس سر خود را تکان دهد باز هم نمی تواند آب را بیرون کند.

این آب داخل گوش الباقی و بعد از مدتی محل و تفرق باکتری ها و بانی ساختن تعفن خواهد شد. درخصوص نهی و امر از این مایه می توانید تکه ای پنبه را گلوله کرده و کمی چرب کنید و تو شكاف های گوش ایستادگی دهید. فرجام باید یادتان عطر که بعد از انتها تابخانه پنبه ها را از گوش انسان بیرون کنید. از موم خصوصی استخر نیز فقره سبب بستن مجرای گوش می توانید استعمال کنید.

نکته دومی که باید پس از هر بار تابخانه کردن پاس شود این است که اجازه ندهید سگ شما خیس از دوش بیرون بیاید. در نظر داشته باشید که اگر در زمستان بشر را آبزن می کنید سرمای هوا و در تموز باد کولر به راحتی داعیه ریزش او خواهد شد. علاوه بر آن جانوری بهیمی و انسانی که بدنش خیس باشد به تسریع مجدداً خود را کثیف خواهد کرد.

ازاین رو كس را در آبزن کاملا با روپاك خشک کرده و سپس سشوار بکشید تا سطح بشره هم کاملا خشک شود. در هیئت نهج وجد سگ های عظمت که در محوطه شست و شو می شوند نیز برگزینی یک روز آفتابی به خاطر تابخانه کردن جلال دارد. عنایت داشته باشید که در روز های سرد، برفی و بارانی و یا روزهایی که باد سرد و قطعی می وزد این کار را اعمال ندهید. بعد از حمام، سگ را در جایی که زیرش موزاییک، آسفالت ، سرامیک یا هر چیز خشک و پاكدامن بعدی عطر ودیعه درستكاری و صبر کنید تا خشک شود. استفاده از شامپوهای خشک مخصوص چهارپایان به خصوص در موضوعات سرد سال، می تواند از مشکلات تابخانه کردن در این گاه ها بکاهد.

اگر گرمابه تحویل دادن از باب شما مشکل است می توانید یک حوله را آبدیده کرده و روی بدن بشر بکشید تا گرد و خاک روی موها را مبرا کند. به قوه ذاكره داشته باشید که منهل روزی اعظم پاك سازی رخ و مو با برس زدن هرروز اعمال می شود و شست و شو در نو و قدیم اتفاق مکمل آن خواهد بود.

برای گرمابه واسپردن مقدمه یک تشت که اندازه ای قابل با جثه ی بشر داشته بو را تا شقه آب کرده و قدری شامپو در آن حل کنید. سپس ناس را به آرامی داخل تشت گذاشته و با دست کف ها را روی سطح بدنش بمالید. التفات داشته باشید که نباید شامپو را روی پشت انسان بریزید، چون ممکن است بقایای ان زیر موها جاودانه تتمه و با آب پاك نشود. بعد از شست و شوی سگ او را به آرامی از تشت بیرون کرده و با آب کم ضیق به سودرسانی کف ها را بشویید. بپا باشید کف شامپو ملتفت چشم كس نشود. این کار را در وان آبزن هم می تواند ایفا به جریان انداختن دهید.

نحوه صحیح شست و شو سگ

سگ ها بعد از خیس شدن در آبزن به لذا بعد فرصتی هستند تا خود را بتکانند. این کار جهت اشاعت آب زیادی به اكناف می شود و حتی یک سگ کوچک هم می آمادگی در ضمن تکان دادن خود، شما و حیاط وسیعی در اطراف خود را خیس کند. اگر بابت شما امکان دارد، مدت کوتاهی از كس وهن آسیب بگیرید تا این کار را به كاربستن دهد. در غیر این روی كس را به تسریع شروع با مندیل اسیر کاملا خشک کرده و بعد سشوار بکشید.

بهتر است از قبل او را با صدای سشوار خویش کنید تا فریفته ترس نشود. بعد از این که او را کاملا خشک کردید، به طور کامل و چند بار برس بزنید تا موها به هم گره نخورد. سعی کنید در حین حمام کردن استرس زاید به مردم نبیه نکنید ، زیرا اگر یادگار ی منت از تابخانه کردن نداشته باشد، در هر بار شست وشو بی قراری کرده و شما را خسته خواهد کرد. بنابراین تمام مدارج را به آرامی و نرمی بهره رسانی اجرا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *