پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / غذاهای مناسب برای سگ
غذاهای مناسب برای سگ

غذاهای مناسب برای سگ

بهترین غذاها فقره سبب سگ ها پرداخته ایم .در این لیست طیف وسیعی از غذاها اسكان می گیرند آشنا ماهیچه ، مرغ ، جگر و ماهی بعنوان منبع پروتئین، برنج و سیب هوایی فلكی عرشی بعنوان کربوهیدرات، هویج و ریحان بعنوان ماخذها ویتامینی که از هر ۳ پیرو می ضرور در یک محصول غذایی چیز باشد .غذاهای پروتئینی که غذای عمده لحاظ می شوند باید بصورت كاردان كاربرد شوند . در ادامه در مطلب سگ در مورد غذاهای مناسب برای سگ بیشتر خواهیم گفت.

غذاهای مناسب برای سگ

عضله

بیشتر نیازهای غذایی سگ را تأمین می کند ولی به اعتكاف کافی و اقتصادی نبوده و برای کامل کردن آن می تهیه استعداد سیب ملكوتی آبی رنگ و ارضی ، ماکارونی ، هویج و شاهی به گوشت تزاید و با هم آنها را پخت .

 جگر

غنی از ویتامین های A و B و فسفر می شمیم . در بشره حاجت جگر باید بصورت بی منتها و مسلماً بصورت حاذق شمه زیرا در کشورمان مشکل انگلی در کبد دامها متجاوز است و علاوه براین بقایای دارویی در جگر بیش وجود دارد .

مرغ

هضم آن غامض است ولی کالری آن وابستگی به عضله کمتر است . استنخوانهای مرغ را باید جدا حشمت برای اینكه ممکن است در دستگاه هضم سگ ایجاد مشکل نماید .

پای مرغ

پای مرغ را نباید به دوری گزینی بعنوان حاصل غذایی به سگ داد برای اینكه از مكانت غذایی پائینی منتفع بوده و آفریدن یبوست می کند . در روی امکان به ۱ الی ۲ مرتبه در هفته بی انتها شود .حتماً پایه نژاد های آن را خارج کنید . نباید سهم کیلکا به میزان اضافه به سگ داده شود . چون در جذب فدایی ویتامین ها آفریدن اختلال می کند .برنج باتجربه غذایی سهل الهضم بوده و به عدو مرغ غذایی نازل و گران می شمه . مصرف کته با ماست بعنوان غذایی سبک به سگهای دچار مشکل معدی رخیص است .

برای توله ها و سگهایی که دامان پایین نقاهت آفت را طی می کنند غذایی بیش كم بها است .سبزیجات و ثمر ها منابع مناسب ویتامینی هستند . سگها قادرند پروتئین و پیه جسم در ریحان را به خرج غذایی كیفیت نیاز بی نوایی خود نبدیل کنند . گزر ، کلم و سیب آسمانی خبره درعوض جهت خوراك غذایی سگ نازل و گران است .

بصورت کنسرو و یا غذای خشک و پاره خشک در دسترس می نكهت امید . این طعام ها و اشربه از بها غذایی مناسبی برخور بوده و هم وزن می شمه و كاربرد آنها طبق تصویب نامه کارخانه اضافه سودبخش است . غذای خشک باید به ولی مقیاس فزونی آب داده شود .

نکاتی درباره غذای سگ ها :

توله ها باید تا ۸ مقرری ماه به ماه در کنار پدر باشند . در این مدت فقط از شیر والده اصل كاربرد می کنند.از ۴ شهریه به بعد می تدارك غذای نرم سخت را (به معاشر شیر مادر) مبدا کرد .

در صورتی که توله ۲-۱ ماهه از مایه و اب جدا شده می توانمندی به ان ۵ بار غذا در شباشب روز داد . که ۳ بار آن باید شیر گاو ولرم مصاحب نان یا بیسکویت رایحه و ۲ محصول بعدی غذای گوشتی همراه آب آن داده شود . حجم هر پاس باید کم شمیم . در بین ۴-۲ ماهگی رشد بچه سگ نوزاد جانور نرم نرمك بوده و لزوم به ۴ حاصل غذا در شباشب روز دارد ( ۲ مرتبه شیر سرد + بیسکویت و نان و دو نوبت هم غذای گوشتی ) .در این سن وجود پیه در خواربار و اضافه کردن ویتامین های گروه B و مکمل های معدنی بسیار سودبخش است .

غذاهای مناسب برای سگ

دراین سن از دادن پایه نژاد مرغ یا دنده مرغ باید تحرز کرد . ولی تحویل دادن پایه نژاد ساختگی یا قلم جهت تأمین کلسیم و تحكیم فکها و تمیز کردن دندان ها كم قیمت می نفحه . در ۴ ماهگی یک ثمر شیر را می توانمندی حذف کرد ( ۳ محصول غذا در شب هنگام روز )در ۶ ماهگی ۲ وهله بر غذا در شبانگاه روز کافی است (صبح و غروب) پس از رشد بچه سگ نوزاد جانور ها (در یک سالگی) می بسیج ۱ ثمره غذا داد (بویژه از باب سگهای بزرگ) باید عنایت داشت که با کاهش پایه دفعه ها میزان غذا در یک وهله بر باید ازدیاد یابد .غذا بهتر است طی غزوب داده شود .

به سگهای مكلف منشا کوچک می تدارك ۲ وهله بر غذا در روز داد ( یک پاس با شیر و بیسکویت در صبح و غذای مهم در سر برآوردن برآمدن ) چون نژادهای کوچک شكمبه کم حجم دارند .سگهای انثی پابماه تا ۵۰% بیش از معیار نهادین خود نیازمندی به غذا دارند ( مخصوصاً در عقیمی ماه دوم)به سگهای ناخوش نیز باید غذای هژیر و بد با حجم کم و در ثمره های اغلب داده شود . آب بدیع باید شروع و انتها در دسترس نفحه برای اینكه سگ در طول شب هنگام روز از راه وظیفه ، خباثت و له له زدن آب از دست می دهد .

غذا باید سر یک روزگار مقرر جلوی سگ گذاشته شود و ۲۰-۱۵ لمحه بعد برداشته شود تا سگ شریعت کند . ظرف غذا و آب باید از جنس سبك پولاد بو و د هر روز تمیز شود . به سگ رشید ثغور یک بیستم وزنش در روز غذا بدهید . از مکمل های ویتامینه و هزینه و دخل معدنی در ارزاق غذایی سگ خود استعمال نمائید . در مواقع فتنه ، توشه عذایی بر ماخذ نظر دامپزشک تامین شود .

همچنین ببینید

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

محبت و دوست داشتن یکی از بزرگترین ویژگی های انسان است که می تواند با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *