پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / پرندگان / گونه های پرندگان / فلامینگو، از زیباترین پرندگان جهان
فلامینگو، از زیباترین پرندگان جهان
فلامینگو، از زیباترین پرندگان جهان

فلامینگو، از زیباترین پرندگان جهان

گونه های متنوعی از پرندگان در دنیا وجود دارند که هریک دارای زیبایی های بی نظیری هستند و می توان تجلی نور خدایی را در آنها دید. گونه های کمیابی که در این جهان پهناور پخش شده اند و نماد حیات این کره خاکی هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از زیباترین گونه های پرندگان بپردازیم و در مورد پرنده فلامینگو صحبت کنیم.

فلامینگو، از زیباترین پرندگان جهان
فلامینگو، از زیباترین پرندگان جهان

فلامینگو را به چهار گونه گوناگون تقسیم کرده اند؛ فلامینگو های بزرگ در آفریقا، جنوب آسیا، جنوب آمریکای جنوبی و هند غربی.

فلامینگوهای کوچک در دره بزرگ کنیا و تانزانیا در آفریقا زندگی می کنند. گونه کمیاب فلامینگوها آندی و جیمس نام دارند که در حوالی دریاچه های بلند کوه های آند در آمریکای جنوبی به سر می برند. نوع فلامینگوهای وحشی نیز وجود داشتند که روزگاری در فلوریدای جنوبی زندگی می کنند، اما به دلیل عدم حمایت و حفاظت از این گونه و به خاطر پرهای زیبای‌شان، بسیاری از آنها کشته شده اند.

فلامینگو یا به اصطلاح مرغ آتشی پرنده ای است از راسته لک لک با پاهای دراز و منقاری منحنی شکل و گردنی بلند و تنیده؛ این گونه جانوری از پرندگان آبزی عظیم الجثه محسوب می شود و برای خوردن غذا از منقار خمیده و صافی مانند خود استفاده می کند. بدون شک باید اذعان داشت که فلامینگو، از زیباترین پرندگان جهان است.

فلامینگو
فلامینگو

این پرنده با بدنی کشیده و پر و بال هایی با رنگ سفید و صورتی، یکی از پرندگان زیبایی است که همواره مورد توجه نقاش ها و دوستداران طبیعت قرار داشته است. پرنده نابالغ این گونه، قهوه ای مایل به خاکستری است که به آرامی هم راه می روند.

فلامینگو در حالیکه سر و منقار خود را داخل آب های کم عمق می کند، از ماهی ها تغذیه می کند. این پرندگان به صورت گروهی و دسته جمعی زندگی می کنند و گاهی تعداد آنها تا چند هزار می رسد و در شرایط عادی طول عمر طبیعی این گونه تا 20 سال نیز می رسد.

فلامینگو
فلامینگو

در ایران نیز تعداد اندکی از این پرنده در شمال شرق کشور دیده می شود و تعدادی از آنها همه ساله در تابستان در فارس و در دریاچه های این استان مشاهده می شوند و جز در موارد کمی زاد و ولد نمی کنند. تحقیقات اخیر نشان داده است که ممکن است این پرندگان در خوزستان زاد و ولد کنند که این هم نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *