پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد از سال 1914 از آلمان به سایر نقاط جهان انتقال پیدا کرد. معنای اسم این نوع سگ «چوپان آلمانی» است. این نژاد را با نام «آلساتیان» نیز می شناسند. این سگ از لحاظ ظاهری حیوانی تنومند با هوش و ذکاوت بالا است که چهره ای مغرور، نگاهی مهربان و در عین حال پر ابهت دارد. رنگ سگ های ژرمن شپرد متنوع است اما معمولا آنها رنگ های روشن ندارند. رنگ های سیاه یکدست، پشت سیاه به همراه طلایی تا خاکستری روشن و خاکستری به همراه لکه های قهوه ای رنگ بیشتر در آنها رایج است.در ادامه با ما همراه باشید تا در این بخش از نژادهای سگ در مورد این نژاد برای شما بیشتر بگوییم.

ژرمن شپرد یا ژرمن شفرد، یکی از باهوش ترین و چابک ترین نژاد هاست. سگ گرگی باهوش، چابک، مهربان و منطقی است. اغلب به عنوان سگ کار از آن استفاده می شود. شهرت آن در شجاعت و وفاداری است و با استعداد بالای خود در یادگیری همه چیز را به سرعت یاد می گیرد. این سگ همیشه دوست دارد در کنار خانواده باشد. از غریبه ها دوری می کند و با کودکان هم بسیار مهربان است.

از آنجا که این نژاد به راحتی تربیت می شود برای اهداف گوناگون از جمله سگ گله، سگ نگهبان، سگ پلیس، راهنمای نابینایان و سگ ارتش می توان تربیتش کرد. حتی می توان از او در کار های دیگر مانند غریق نجات در رودخانه ها و دریا ها، جهت نجات بهمن زدگان در کوه های پر از برف، جهت نجات افراد در زمین لرزه ها و آتشسوزی ها نیز استفاده کرد.

این سگ به خاطر جثه بسیار قوی اش برای شرایط سخت مورد تعلیم و تربیت قرار می گیرد و در کل به عنوان سگ نگهبان شناخته می شود. از سگ های ماده این نژاد هم به خاطر اینکه حیواناتی آرام و صبور هستند برای راهنمایی نابینایان استفاده می کنند.

قد و وزن سگ ژرمن شپرد

قد در ماده ها 55 تا 60 سانتی‌متر وزن در ماده ها 22 تا 32 کیلوگرم
قد در نرها 60 تا 65 سانتی‌متر وزن در نرها 30 تا 40 کیلو گرم

خلق و خو سگ ژرمن شپرد

همانطور گه گفته شد این نژاد بسیار صبور و منطقی و آرام هستند. خیلی زود به خانواده عادت می کنند و با کودکان مهربان اند. فقط در مواقع لزوم پارس می کنند. این سگ ها بسیار باهوش هستند و استعداد بالایی در یادگیری و تعلیم و تربیت دارند. این سگ ها عاشق کمک کردن هستند و همیشه استعداد بالای خود را در این زمینه نشان می دهند. ژرمن شپرد ها نژادی فعال و پر هیاهو هستند و نیاز به یک صاحب فعال دارند. اگر در آپارتمان از آنها نگهداری می کنید توجه کنید که حتما باید گردش روزانه خود را داشته باشند تا افسرده نشوند.

شرایط نگهداری سگ ژرمن شپرد

این سگ ها به برس کشیدن روزانه نیاز دارند. باید هر روز به نظافت و اراستگی شان رسیدگی شود. آنها نژادی فعال هستند پس به تمرین و تحرک بدنی بسیار زیاد و بیش از همه نیاز به کاری برای انجام دادن دارند. آنها می توانند در آپارتمان زندگی کنند به این شرط که تحرک و فعالیت روزانشان فراموش نشود اما داخل یک حیاط بزرگ زندگی مناسب تر و شاد تری خواهند داشت.

گالری تصاویر سگ ژرمن شپرد

همچنین ببینید

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

سگ ها هموطنور که می دونید حیوانات بسیار محبوبی بعنوان حیوانات خانگی هستن. این حیوانات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *