جمعه , خرداد ۴ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / نژادهای سگ / آشنایی با سگ روتوایلر
آشنایی با سگ روتوایلر
آشنایی با سگ روتوایلر

آشنایی با سگ روتوایلر

روتوایلر (rottweiler) سگی افزون قوی و صمیمی است که اصالتی آلمانی دارد. از این نژاد در كهن برای کشیدن بار مصرف می‌شده است و هم دوره می‌توان اطمینان آن را در قفسه سینه و بدن عضلانی آن‌ها نگاه کرد. هنگامی که روتوایلر حرکت می‌کند قدرت خود را به نشان دادن می‌گذارد و با نگاه کردن به چشم‌های او می‌توان هوش، بسیج و نترس بودن او را مشاهده کرد. در ادامه در مطلب نژادهای سگ در مورد آشنایی با سگ روتوایلر بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با سگ روتوایلر

روتوایلری که به خوبی رهنمونی شده باشد، آرام و بی ترس است. این نژاد طبق معمول نسبت به اشخاص غیر و آشنا کمی گوشه گیر هستند با این حال نباید این منش او را با ترس ریب گرفت. روتوایلر هنگامی که به اشخاص یا موقعیت‌های جدید جهر می‌شود، عمل صبر و نظاره را در پیش می‌گیرد. هنگامی که همه خصوصیات شخصیتی او به تصفیه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، سگی بایگان :صفت آرشیودار را به عرضه می‌گذارند که نه تنها در ارتش و پلیس موفق بوده، بلکه یک دوست خوب برای دودمان و حارس آنان است.

روتوایلرها به طور ذاتی به قوم خود بیش فره می‌دهند و در صورتی که برای حراست از آنان وارد لاک دفاعی شوند، می‌توانند برای عامل تصدیع خطری جدی به شمار آیند.

بنابر این همگانی معاشرتی و انفرادی کردن زودهنگام آنان برای کنترل قدرت و ذات احتراس کنندشان، افزون ابهت دارد و باید به صورت علی الدوام با آنان آزمون شود. هنگامی که اوضاع ذکر شده احترام نمی‌شوند، روتوایلرها به سگ‌های قلدر خطرناکی تحول خواهند شد. توجه کنید که در این نژاد مرز باریکی میان حالت تهاجمی و مراقبت کننده وجود دارد. در صورتی که با آرامش و پاكیزگی هدایت و اضلال نشوند می‌توانند بیش از حد نسبت به قوم خود نازك منشی و بی تفاوتی آلرژی به خرج دهند. شاید در ظاهر این همان چیزی باشد که شما می‌خواهید با این حال روتوایلری که استطاعت فرق ارزیابی كردن در او به خوبی رشد نکرده باشد، نه تنها برای افرادی که نیت بدی دارند، بلکه برای همه‌ی افرادی که با او روبرو خواهند شد خطرناک است.

مشکلات روتوایلر

شما باید نقش رهبری خود را به خوبی ایفا کنید تا سگ کاملا به شما اعتماد کرده و عرق بگذارد. در غیر این صورت او خود کنترل دستگاه را به دست خواهد گرفت و با توجه به قدرت و هوش او، این مطلب به معنی مزاحمت ازدحام خواهد بود. بالعكس گفته عموم، روتوایلر سگی شرور و بدآغاز نیست. روتوایلری که با عشق و به خوبی تعلیماتی داده شده باشد، اضافه مهربان، علاقه مند کننده و عاشق اعقاب خود است. اگر با آبرو با آنان رفتار شود، به سادگی تعلیماتی داده می‌شوند و به همراهانی فوق العاده مستحیل مسخ خواهند شد.

لازم به تاکید است با این که روتوایلرها اضافه جذاب به نظر می‌رسند، برای همه اشخاص مناسب نیستند. چرا که نه تنها باید روی مدنی جمعی بودن و عمل مفت او اضافه وقت بگذارید، بلکه باید با اشخاصی نیز که به طور پیش فرض این حیوان را تهدیدی برای خود به شمار می‌آورند نیز کنار بیایید. روتوایلر سگی نیست که او را در حیاط گذاشته و وجود او را به کلی فراموش کنید. این سگ نسبت به صاحبان خود افزون وفادار است و دوست دارد که در کنار آنان باشد. اگر عشق و نظمی را که او نیاز دارد در اختیارش بگذارید، یکی از تاپ :صفت عالی تابعین خوش گذرانی خود را پیدا کرده‌اید.

روتوایلرها خواهش دارند که در کنار طایفه باشند. اگر آن‌ها را برای مدت زمان آزگار به حال خود بگذارید، به سگ‌هایی تخریبگر مستحیل مسخ خواهند شد.
در صورتی که این نژاد همنشین با کودکان بزرگ شده باشد، به خوبی با آنان کنار خواهد آمد. با این حال اقدام ارزان با کودکان باید به خوبی به آنان پرورش داده شود. روتوایلرها آرمان دارند که روی جا کنترل داشته باشند و گاهی برای جمع کردن کودکان در یک ناحیه با سر خود آنان را هل می‌دهند. با توجه به اندازه آنان، این هل دادن ممکن است باعث پرت شدن کودکان شود. بازهم بعضی از روتوایلرها ممکن است هنگام بازی با کودکان زیاد به رنج بیایند، بنابر هنگامی که آنان در اطراف کودکان هستند اول باید روی اقدام آن‌ها پژوهش شود.

در صورتی که شما از یک روتوایلر بالغ مراقبت می‌کنید، معرفی چهارپایان جدید به خصوص سگ‌ها باید با دقت مازاد یدكی ایفا به جریان انداختن گیرد چرا که این نژاد می‌تواند نسبت به سگ های خارجی غریب خشن باشد. با این حال تحت نظارت و هدایت شما، روتوایلر خواهد آموخت که به چه نحو رفتاری ارزان داشته باشد.

آشنایی با سگ روتوایلر

روتوایلرها حیواناتی اضافه باهوش‌اند و در صورتی که شما رفتاری قاطع و علی الدوام داشته باشید به خوبی تعلیمات می‌بینند. این نژاد شما را تست خواهد کرد تا مصون شود شما همان چیزی را می‌خواهید که در سخن می‌گویید. در مورد مدعا مرام خود دقیق باشید و نقطه غارت كردن در آن نگذارید. روتوایلرها نیاز یومیه و دائمی به قدم زدن و بازی کردن دارند.كثرت از این سگ‌ها هنگام خواب، خرناسه می‌کشند. روتوایلرها ذوق چاقی دارند بدین لحاظ باید رژیم غذایی آنان با دقت دقت شود.

اندازه

نرها طبق معمول قدی حدود ۶۰ – ۷۰ سانتی متر و وزنی حدود ۴۵ – ۶۰ کیلوگرم دارند. ماده‌ها حسب معمول حدود ۵۵ – ۶۳ سانتی‌متر قد و وزنی حدود ۴۰ – ۵۰ کیلوگرم دارند.

همچنین ببینید

سگ قفقازی

سگ قفقازی

سگ قفقازی از شمار سگ های مناسب برای گله به حساب می آید که نژاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *