پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / تغذیه مناسب برای انواع نژادها سگ ها
تغذیه مناسب برای انواع نژادها سگ ها

تغذیه مناسب برای انواع نژادها سگ ها

همان‌طور که انسان فقره سبب بقای خود به غذا و آب نیاز بی نوایی دارد، بقای حیوانات نیز وابسته به غذا و آب می‌باشد. وقتی اراده می‌گیرید که از حیوانی به عنوان دوست و همراه خود در خانه محافظت کنید باید به خوبی احتیاجات غذایی او را بدانید تا حیوان فریفته کمبودهای غذایی نشود. در این مقاله شما را با ازخودگذشته نکاتی که باید در غذادادن و رعایت کنید، خویش خواهیم کرد.در ادامه با آذز وت همراه باشید تا در مورد تغذیه مناسب برای انواع نژادها سگ ها بپردازییم.

تغذیه مناسب برای انواع نژادها سگ ها

 

شما باید بدانید که غذای بچه سگ نوزاد جانور سگ با غذای بالغین متفاوت است و نباید به هر دو یک نوع غذا داد.معمولاً سگ‌های زیر یک سال بچه سگ نوزاد جانور حساب می‌شوند.میزان غذایی روزانه ناس از اهمیت زیادی برخوردار است که این بستگی به نوزاد سگ و بالغ بودن سگ دارد. باید دقت کنید که بیش‌ازاندازه به مردم خود غذا ندهید چراکه باعث كم زوری جسامت و عوارض رئیس از آن می‌شود. اگر کمتر از میزان مورد و سن اقتضا نیز غذا به  بدهید، در آن جلد غشا چهره مقید سوءتغذیه می‌شود.

وعده‌هایی که غذا در اختیار سگ خود قرار می‌دهید اهمیت ویژه‌ای دارد. ازخودگذشته از دامپزشکان معتقدند که نوزاد سگ سگ‌ها باید اول غذا در دسترسشان باشد، ولی جانباز نیز وعده‌های منظم غذایی را توصیه می‌کنند که راجع به حساب توله سگ‌ها بین ۴-۶ مرتبه در روز می‌باشد. در شرایطی که توله سگ‌ها به طور آزادانه غذا می‌خورند، بعدها که به رشد می‌رسند تغییر وعده‌های غذایی آنها به ۲ بار در روز افزون مشکل خواهد بود و اگر بخواهند در عهد احوال بزرگ‌سالی نیز به طور آزادانه غذا بخوردن مشکلات توانایی و صحت بروز خواهد داد. پس بهتر است برای نوزاد سگ سگ‌های خود وعده‌های غذایی روشن تعیین کنید. در هر وعده  ۱۵-۲۰ دقیقه به انسان فرصت دهید تا غذای خود را بخورد؛ اگر بشر گرسنه نفحه در این مدت غذایش را می‌خورد در غیر این صورت نخواهد خورد و شما باید غذا را از جلوی او بردارید تا در بار آخرت ازنو غذا در اختیار او قرار دهید.

تغذیه مناسب برای انواع نژادها سگ ها

غذایی که راجع به حساب سگ خود برگزینی می‌کنید باید به گونه ای نفحه که سلامت را تضمین کند. بسته به وضعیت  رژیم غذایی انسان نیز تغییر می‌کند. همان‌طور که گفتیم طعام دادن صحیح مساوی با سلامت آدم است. به یاد داشته باشید که حیوانات نیز همانند انسان به پروتئین، کربوهیدرات و مواد معدنی و ویتامین‌ها نیاز دارد و با موادی با ارزش غذایی پایین مثل اسکلت مرغ، نان خشک تنها و …. تأمین نخواهد شد.
آنقدر قدیمی که به راحتی می آمادگی گفت متعلق به روزگار باستان هستند! در واقع هنوز نسب اولیه سگ های نژاد مالتیز در اروپا نامعلوم و مشخص است.

آخرین بررسی ها نشان داده است که مایه این نسب به آبخست ی مالتا (Malta) که در دریای مدیترانه واقع است، بر می گردد و به همین علت از آن به عنوان منشا مالتیز یاد می کنند.

تغذیه مناسب برای انواع نژادها سگ ها

در گذشته به سگ های این لب تسلی دهنده  نیز می گفتند. این نام ولیك لابل علاوه بر این عجیب به نظر برسد، اما در گذشته شهروندان اروپا و مصر اعتقاد داشتند سگ‌های مالتیز قابلیت اقتدار درمان بیماری را دارند و به همین علت است که به این نژاد نام تسلی دهنده خویشاوندی داده بودند. هم در قرن ۱۵ میلادی سگ های مالتیز یکی از پرطرفدارترین حیوانات خانگی در بین طبقه های اشرافی اروپایی بودند.

بسیاری از نژادهای سگ‌ها، اجتماعی هستند و نیاز به آموزش‌های مربوطه دارند. اما اگر مالتیز ها با به کارگیری آموزش های مناسب به درستی اجتماعی شوند، مهارت های اجتماعی آن‌ها می تواند به شکل چشمگیری بالاتر از وفور و كمی از نژاد ها قرار گیرد.

همچنین ببینید

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

محبت و دوست داشتن یکی از بزرگترین ویژگی های انسان است که می تواند با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *