جمعه , خرداد ۴ ۱۳۹۷
سگ پامرانین

سگ پامرانین

پامرانین سگی کوچک و پشمالو،  بسیار زیبا و دوست داشتنی است. گوش های کوچکو صورتی شبیه به گوش های خرس دارد. سگ های پامرانین ترکیبی از دو نژاد ایسلند و لامپلند هستند.  این سگ ها معمولا سگ هایی مطیع و بسیار سر زنده هستند و  از جمله مهم ترین سگ های دست آموز محسوب می شوند.  این سگ ها معولا چشم های براق با اندازه متوسط دارند که یا مشکی هستند و یا به رنگ های خیلی کمیاب هستند.

اندازه این سگ متوسط است، گردنش کوتاه است و بسیار پر پشم و پر مو است. حتی دم این حیوان دست آموز نیز پر مو است. این سگ ها رنگ های متفاوتی از جمله قرمز، نارنجی، کرم، مشکی، قهوه ای، خاکستری و ترکیبی از رنگ های مختلف دارند که قیمت هر سگ بسته به رنگ آن فرق دارد. سگ هایی که  ترکیبی از چند رنگ مختلف دارند، جز سگ های رنگ خاص محسوب می شوند و قیمتشان از رنگ های دیگر بسیار بالاتر است.

سگ پامرانین
سگ پامرانین

از خصوصیات این سگ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • رفتار آمرانه
  • باهوش و زیرک بودن
  • سرزنده بودن
  • اشتیاق برای آموختن
  • با وفا بودن
  • شجاع بودن
  • کنارآمدن با سایر حیوانات

همچنین این سگ ها صدای بلندی ندارند اما دیدبان بسیار خوبی هستند. گاهی فکر می کنند جثه بزرگی دارند و به سگ های دیگر و دیگرحیوانات حمله ور می شود.  این سگ ها بسیار سریع با کودکان دوست می شوند و نسبت به سگ های دیگر بسیار مناسب تر برای بازی با کودکان هستند.

سگ های نژاد پامرانین، برای اولین بار در قرن 19 در کشور انگلستان مورد توجه قرار گرفتند. پامرانیان، پامرانین، پامر، بوو، پومرانی، پومرانین، پامر خرسی، پامر بوو و… از جمله اسامی ای هستند که این نوع از نژاد سگ را با آن ها می شناسند.

مشخصات ظاهری

این سگ ها که یکی از زیباترین نژادهای سگ هستند در تولگی وزنی بالغ بر 300 تا 600 گرم دارند و در سن بلوغ نهایتا تا 1700 گرم یا دوکیلو می رسند. جالب است بدانید بین نر و ماده تفاوت وزنی وجود ندارد.  همچنین در ارتفاع نیز هم نر ها و هم ماده ها بین 18 تا 30 سانتی متر می باشند. برخی از این سگ ها دچار بیماری هایی از قبیل کشکک پا، بیماری های قلبی، مشکلات پوستی و عفونت چشم می شوند. برای جلوگیری از مشکلات و بیماری ها باید به تغذیه این سگ ها توجه بسیاری شود. تغذیه نا مناسب ممکن است حتی به لثه ها و دندان های آن  ها آسیب جدی وارد کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید معمولا سگ های ماده این نژاد برای زایمان به سزارین احتیاج دارند.

سگ های  پامرانین بر خلاف بسیاری از سگ های دیگر به حیاط نیاز ندارند . آن ها خودشان می توانند خودشان را سرگرم کنند؛ فقط لازم است گاهی آن ها را به پیاده روی ( ترجیحا در پارک) ببرید. گرما زدگی بسیار این نوع سگ ها را اذیت می کند. بنابریان با دقت به این مساله سعی کنید آن ها در اوج تابش نور خورشید بیرون نبرید. این سگ های کوچک و زیبا اگر همه ی شرایطتشان مطلوب باشد بین 13 تا 15 سال عمر می کنند.

همچنین ببینید

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

سگ ها هموطنور که می دونید حیوانات بسیار محبوبی بعنوان حیوانات خانگی هستن. این حیوانات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *