پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / نژادهای سگ / سگ هاسکی سیبرین
سگ هاسکی
سگ هاسکی

سگ هاسکی سیبرین

برای قرن های طولانی از هاسکی بعنوان سگ سورتمه و چوپان استفاده می کردند زیرا آن ها سگ های فوق العاده‌ای برای کار کردن در شرایط آب و هوایی سخت و سرد سیبری می‌باشند و بسیار سبک وزن و با استقامت بالا هستند. بعد از مدت ها این سگ به عنوان سگ مسابقه به آمریکا وارد شد زیرا سرعت بسیار بالایی داشت امروزه هم به عنوان یک سگ آپارتمانی محبوب در خانه نگهداری می شود. با سایت اطلاعات جامع دامپزشکی همراه باشید تا بیشتر با این سگ محبوب و بازیگوش آشنا شوید.

سگ هاسکی
خصوصیات ظاهری سگ هاسکی

مشخصات ظاهری

سگ هاسکی، سگی کاری و قدرتمند است که در رنگ های مختلف از سیاه کامل گرفته تا سفید یافت می شود اما معمولا به صورت دو رنگ است و سیاه و سفید، طوسی و سفید، قرمز و سفید و نارنجی و سفید از دیگر رنگ های رایج آن می باشد. این سگ ها معمولا صورت و زیر بدن سفیدی دارند؛ گوش هایشان حالتی برآمده و نوک تیز است؛ چشم هایی آبی دارد و پنجه هایش دارای مو است که راه رفتن روی یخ و برف را برایش راحت می کند.

هاسکی
سگ هاسکی

خلق و خو

سگ هاسکی که معمولا سگی رام و بازیگوش است، از جمله نژادهای سگ بسیار محبوب در میان انسان هاست که به خانواده ای که در آن بزرگ می شود علاقه مند و وابسته است. این سگ اهوش، اجتماعی و با محبت است و رابطه خوبی با کودکان دارد. استعداد خوبی در آموختن دارد ولی از آنجا که خیلی کم واق واق می کند دیدبان خوبی نیست. سگ هاسکی از تنهایی بیزار است بنابر این اگر ساعات زیادی را بیرون از خانه اید برایش همبازی پیدا کنید و حتما روزانه دو ساعت برای پیاده روی بیرون ببریدش. به طور کلی این سگ، سگ آپارتمانی است که بسیار بازیگوش و در بعضی مواقع لجباز است.

سگ هاسکی
سگ هاسکی

مشخصات کلی:

وزن در نرها: (۲۰-۲۷) کیلوگرم، در ماده‌ها: (۱۶-۲۲) کیلوگرم ارتفاع در نرها: (۵۳-۶۰) سانتی‌متر، در ماده‌ها: (۵۱-۵۶) سانتی‌متر

طول عمر: حدود ۱۲- ۱۵ سال

شرایط نگهداری: در فصول گرم سال باید برای نگه داری از آنان از سایبان ویا در صورت لزوم از کولر استفاده کرد

فعالیت بدنی

سگ هاسکی به فعالیت بدنی و بازی کردن زیادی احتیاج دارد و اگر روزانه دو ساعت پیاده روی نکند افسرده و لجباز می شود اما، این سگ به گرما حساس است و نباید در هوای گرم وادارش کنید که ورزش های سخت انجام دهد. از آنجا که سگ هاسکی علاقه زیادی به کندن زمین دارد باید به این مساله توجه داشته باشید و مسائل امنیتی مربوط را رعایت کنید.

سگ هاسکی
سگ هاسکی

سگ هاسکی دو بار در سال ریزش مو دارد و باید توجه داته باشید در این دو بار مراقبت های ویژه و لازم را از او انجام دهید. به جز این ریزش مو این سگ شیطان و بازی گوش احتیاج به آراستن دیگری ندارد ولی برس کشیدن روزانه با شانه آهنی پیشنهاد خوبی برای آراستن اوست. برای سگ هاسکی مشکلاتی از قبیلف مشکلات کپل، بیماریهای چشمی همانند آب مروارید و ورم چشمی ناشی از کمبود روی می تواند پیش بیاد پس توجه به تغذیه و سلامت این سگ مساله مهمی در نگهداری آن سات.

همچنین ببینید

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

آشنایی با چند نژاد محبوب سگ در دنیا

سگ ها هموطنور که می دونید حیوانات بسیار محبوبی بعنوان حیوانات خانگی هستن. این حیوانات …

یک دیدگاه

  1. بسیار سگ بازیگوش و دوست داشتنی هستش….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *