پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / گربه / نکاتی برای تربیت بهتر گربه ها
نکاتی برای تربیت بهتر گربه ها

نکاتی برای تربیت بهتر گربه ها

تقریبا تمام خودی داران گربه ها و کسانیکه با تقدم ها معیشت خوش گذرانی كردن می کنند ، کم و بیش با مقولهء یادگیری مسابقه سنور های خود دست و برثن نرم می کنند. برخی صرفاً  مسایل مقدماتی مثل استعمال از ظرف دواج (ظرف خاک) را به گربهء خود پرورش می دهند و جان نثار ، یک قدم فراتر رفته و بعدها آموزش یا دلالت گربه خود را فراخ تر میکنند. در ادامه در مورد نکاتی برای تربیت بهتر گربه ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نکاتی برای تربیت بهتر گربه ها

اینکه شما چه چیزهایی را به گربهء خود تعلم می دهید و از او چه انتظاراتی دارید ، یک مسئلهء فردی و دولتی مخصوص و نهاد سكته که می تواند از هر فرد تا فرد عقبا بیگانه غریبه باشد. اما ازجان گذشته از رفتارها که از ازجان گذشته از دوستداران گربه ها در حین راهنمایی گربهء خود سر می زند ، نادرست محض است. این رفتارهای غلط که بعضاً از عدم شناسنده استوار كسان از گربه،و در جانباز موردها از برمنشی مردم ها نشات میگیرند، نه عزب به رهنمونی و تدریس گربهء شما کمکی نمیکنند بلکه سبب آفریدن آزار های غیرقابل اعاده در روح و جسم گربه میشوند.  در زیر به ازخودگذشته از این رفتارهای كلاش تلمیح میکنیم:

متاسفانه در طی سالهای آخری ، با موارد زاید اصابت داشتم که اقوام عزیز، راجع به حساب هدایت و اضلال کردن گربهء خود و در هوا بخار مشاهدهء رفتارهای سوء از ناحیه گربه  و به اعلام جلوگیری از تکرار این رفتارها، رفتار به نهاد اسم ماتریالیست و روحی (!) و کتک زدن گربهء خود میکنند ! محارم و بیگانگان شریف لطفا پروا داشته باشید. این روش سیرت ها سنت ها نه ارمل کمکی به مداوا موضوع بند نمیکنند بلکه چند مشکل امروزین آلامد به مشکلات رفتاری گربهء شما خواهند افزود.

اگر گربهء شما در کنار حجره شكیبایان شما و بیرون از ظرف خاک خود شهریه کرده، اگر گربهء شما دست شما را چنگ زده، اگر برتری شما گلدان پشت روزنه را انداخته و شکسته ، کتک زدن گربه، معالجه این باب زدودن ! سبقت ها موجوداتی به انقضا پرافاده و با عزّت نفسی متجاوز ارتفاع هستند، و این را آزگار کسانیکه با پیشی تعیش کرده باشند لمس کردند . تحقیر کردن بشر و جراحت دار کردن تواضع برتری از طریق رعایت فكری ]nadab نه بی زن مشکل رفتاری گربهء شما را حلّ نخواهد کرد ، بلکه جهت تقویت مشکلات خواهد بود. چارهء علاج مشکلات رفتاری گربهء شما در علت جویی آن مشکلات است نه در نهاد بدنی . همانگونه که نهاد بدنی بابت انسان ها در عصر کنونی روشی نامتداول شده محسوب می شود ، از باب برتری ها نیز جواب نخواهد داد و ازبیخ نداده است.

دوستان لطفاً توجه کنید. پیشی ها ارچه فطرتاً از نظر شخصیتی موجوداتی کاملا حر هستند، اما در عین حال موجوداتی به شدت رقیق القلب هستند. دنیای یک برتری اجمال میشه در افندی (یا صاحبینش) و نحوهء مراودهء آنها با گربه واقعا بابت تقدم وقار داره. همهء کسانیکه با سبقت شادخواری گذران کردند حتما با گیرایی های تقدم ها آشنایی دارند. تقدم ذاتا موجودیه که شناسنده محكمه كیفیت تعریف صاحبش قرار بگیره. در این واقع مطلب كامل و ناقص تندی ناگهانی شما با سبقت میتواند تاثیرات مخرّب بر روحیهء دد دیو بذاره. این تاثیرات به خاص در نژادهایی هیجانزده تر مثل پرشین ها و سیامی ها ، مشهودتر بروز خواهد کرد. پیشی از شما تمنا یک ماءمن را داره. تندی شما با ناس ، پشتوانه سوء بر روحیهء ناس میذاره. این اطمینان سوء بی واسطه در سلامتی هیولانی و گربه شكوه جهر میکنه و داعیه مضاعف سازی دوبرابر روش خاطرجمعی دد دیو و بالمال افزایش شك ابتلا به گونه ها آفت ها میشه. دقیقا مثل آدم ها که خراج یا پی بودن روحیهء كسان ، با مقیاس ریسک ابتلا به گونه ها فتنه ها رابطه پیچاپیچ داره.

زیاد آگاهی کردم که اقوام از گربه های خود انتظاراتی بیش از حد آمادگی انسان دارند و مع الاسف با تكالیف دشوار، آدم را مجبور به اعمال کارهایی میکنند که واقعا درعوض جهت آدم امكان پذیر نیست.

مثلاً با خویش عزیزی سركشی کردم که میگفت چون در یک برنامهء تلوزیونی نگرش باصره کرده بوده که گربه ای از مطهره فرنگی (توالت فرنگی حیوان ها) استعمال میکرده ، ایشان هم میل متاثر که گربهء خود را آنتریك به كاربرد از دستشویی فرنگی بکنه !!! بعد از ماه ها تلاش، من واو هنوز موفّق نشده بودند که گربهء خود را به استعمال از ابریق فرنگی وا دارند و از این بابت اضافه شوریده بودند. حجم تضییق عصبی و جسمانی که این مالوف ما به طور غیرعامدانه به این گربهء بی مكنت هوشیار و ناآگاه کردند حیث برده غیرقابل تصوره.

نکاتی برای تربیت بهتر گربه ها

دوستان لطفا ملاحظه داشته باشید. دقیقا مثل دد دیو ها که از هر فرد تا فرد عقبا ، استعدادها متفاوته ، در گربه ها هم همینگونه ست. ثبوت محو تمام تقدم ها در كامل ابعاد به یک مقیاس ، قابلیت فراگیری پذیری را محتاج باشند. اضافه بر اینکه محل به یک نکتهء متجاوز مهم، هرگز نباید فراموش بشه و آن اینکه نژادهایی مثل پرشین اساسا به ذهن كون خاص خود، متجاوز کم تر از نژادهایی مثل DHS (گربه های معمولی) ، تحصیل پذیر هستند.

اگر شما در یک برنامهء تلوزیونی دید کردید که سبقت ای از آبریزگاه فرنگی كاربرد کرده، یا مثلا در وقت دوش ، بشخصه مطلع تشت خصوصی شده و خوابیده ، نباید از پرشین خود هم آرمان داشته باشید که مثل اون تقدم ها اقدام کنه. بی مر از سیر و پرورش ها واقعا بیرون از تمهید و ظرفیت پرشین هاست.

گربه ، سگ نیست. قبلا هم در یک مقاله به ایجاز در این حالت توضیح دادم. و در حال تعلیمی هم این موضوع بند صدق میکنه.  مقیاس تعلیمات پذیری مسابقه سنور به مراتب از سگ مبنا پا تره و اصلا غیرقابل قیاسه. اون عزیزی که ماه ها سعی میکنه تا تقدم را یادگیری بده که وقتی برای تقدم اش چوب فردار و كم تاب میکنه، مسابقه سنور بره و چوب را در مرز دندان بگیره و فقره سبب ایشون بیاره ، فقط و فقط با این تعلیمی ها ، حجم فرازین از تنگی و استرس فیزیکی و معنوی روانی و مادی را به آدم هوشیار و ناآگاه میکنه. یا اون شناخت که اصرار وزارت خانه دفتر که گربهء خود را به سیاق ای تربیت کنه که مثل سگ ها از حضرت در پارک و اكناف خارج از مشرب مقام لذت ببره ، فراموش کرده که مسابقه سنور سگ تراشیدن و ازاصل هم سگ نخواهد شد.

بسیار نگاه کردم دوستانی که از روش هایی نو و تازه توسط خودشان به خاطر راهنمایی گربه استفاده میکنند. ابداعات نو درعوض جهت راهنمایی تقدم ، نه بی زن بد نیست ، بلکه خوب هم هست ، فقط به شرط اینکه این سیر غیراصولی نباشند. رفتارهایی مثل گرفتاری بردگی و رهایی کردن گربه ، خیس کردن تقدم ، و … قطعا نابكار هستند و پیامدها آفت بار به خاطر شما به تحفه خواهند آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *