پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / نکاتی در مورد مدفوع کردن سگ و گربه

نکاتی در مورد مدفوع کردن سگ و گربه

یکی از مواردی که بهتر است برای حیوانات خانگی خود در نظر داشته باشید مکان مناسب برای دفع مدفوع و ادرار می باشد و این فرایند نیاز به دانستن نکاتی دارد تا به صورت دقیق انجام گردد. نکاتی در مورد مدفوع کردن سگ و گربه به شما کمک می کند تا کاری کنید که سگ و گربه ی شما در فضایی که برای این کار قرار داده اید انجام دهد. با دامپزشکی آذروت همراه باشید.

Image result for Tips on dog and cat stool

 

با بستن طناب به بچه سگ نوزاد جانور و هدایت او آن را از محل عاری کنید. راجع به حساب رها کردن گه به او جایزه دهید. به او آموزش دهید که پس از دفع بنفسه یا سایر سگها وقتی به او می گویید بیا، بیاید و روبروی شما بنشیند. در حالیکه ناپاكی را جمع می کید به او جایزه خوبی بدهید. بعضی از سگها آلودگی خود را گر خوب هضم نشده باشد می خورند. غذای قابل هضم تر در ترک عادت کمک کننده است. از دامپزشک کمک بخواهید. گاهی تغییر تدریجی یا ناگهانی غذا می تواند کمک کننده باشد.

 

چنانچه 10 دقیقه دوبار او را به بیرون ببرید در این زمان او متوجه میشود که راجع به حساب ارتكاب دفع به بیرون از خانه برده شده نه کار دیگری در ته این قسمت نکته ای مهم را راجع به حساب شما ذکر خواهم کرد سگ ها شدیدا پایبند دستورالعمل ها طبقاتی میباشند و فقط زمانی از آیین نامه ها پیروی میکند که او دستور دهنده را بالاتر و مهتر و شاگرد خود بدانند و در بین هیچ تبصره ای را در این مورد متوجه نمیشوند و آنرا یک دوگانه گی قلمداد کرده و این طور تصمیم میگیرد چون پدر من دوگانه برخورد میکند پس من خودم تصمیم میگیرم

Image result for Tips on dog and cat stool

این کار به دو دلیل انجام می شود:

دلیل اول آن است که گربه ها در طبیعت و خارج از منزل از طریق مستمری و گه خود و نیز پنجه کشیدن به درختان قلمرو زندگی خود را تعیین می کنند ولی هستی و عدم رابطه افزون و مغلوبی که به صورت قانونی نا نوشته در میان آنها نیستی دارد موجب می شود که حق تعیین قلمرو درخصوص گربه غالب در هر محدوده باشد و به همین دلیل در آن محدوده تنها این گربه بالغ است که روی خباثت خود را نمی پوشاند تا مواد شیمیایی بو دار (فرومون ها) را در قلمرو خود به جا بگذارد و تمامی گربه ایا مغلوب روی پلیدی خود را می پوشانند تا مغلوب بودن خود را نشان دهند.

 

دلیل دوم آن است که بوی متصاعد شده از خباثت بیانگر وجود گربه در آن محدوده است و گربه ای ضعیف تر برای پنهان شدن از شکارچیان روی چركینی خود را می پوشانند و این راهی موثر درعوض جهت حفظ جان افراد ضعیف تر در گروه بوده و به همین دلیل از بدو تولد این رفتار به طور غریزی در تمام گربه ها موجود می باشد.

Image result for Tips on dog and cat stool

تعداد كیش پاره گلوله ای گمیز را در سراسر خانه افزایش دهید.شما با این کار احتمال استفاده ی گربه از اقلاً یکی از آنها را بالا میبرید.
از انواع و اقسام پاره خمپاره ای جیش گوناگون استفاده کنید تا توجه گربه تان را احضار کنید. زمانی که گربه تان بالاخره از تركش ی جیش استفاده کرد، مکان آن را تا چهار هفته تغییر ندهید.جعبه را روزانه به اندازه ی 30 سانت یا کمتر به مکانی که شما میخواهید كیش پاره گلوله آنجا باشد نزدیکتر کنید.
در صورتی که گربه تان از پاره خمپاره استفاده کرد، از او با دادن جایزه استفبال کنید.در صورتی که گربه تان به راتبه و دفع کردن در اطراف خانه ادامه داد، با یک رفتار شناس حیوانات یا دامپزشک مشورت کنید.برخی گربه ها نیازمند درمان هان موقت ضد اضطرابی هستند.

 

 

 

همچنین ببینید

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

ویژگی های و خصلت های رفتاری سه نژاد معروف سگ ها

محبت و دوست داشتن یکی از بزرگترین ویژگی های انسان است که می تواند با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *