پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / حقوق حیوانات / تعلیم سگ های نگهبان

تعلیم سگ های نگهبان

یکی از زیباترین اتفاقاتی که ممکن است برای شما اتفاق بی افتد این است که یک سگ یا حیوان خانگی را به سرپرستی قبول کنید اما این موضوع تمام ماجرا نیست و باید در مورد نگهداری و آموزش حیوان خانگی خود نیز اطلاعاتی را داشته باشید. این موضوع سبب می شود که تا حد زیادی نگهداری از سگ یا حیوان خانگی شما آسان شود. تعلیم سگ های نگهبان موضوع اصلی این پست است. با وب سایت azarvet همراه باشید.

تعلیم سگ های نگهبان

تعلیم سگ باید کاملا اصولی باید و بر پایه و مبنای یک تربیت صحیح باشد. زیرا در بسیار موارد دیده شده است که تربیت نادرست باعث گم شدن یا آسیب دیدن سگ شده است پس اگر می خواهید یک سگ آموزش دیده داشته باشید باید در مورد اصول تربیت سگ اطلاعات جامعی داشته باشید.

سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و…  دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.

فرامین سگ

موردی که باید در مورد فرمان هایی که باید به سگ بدهید این است که باید در ابتدا اعتماد به نفس داشته باشید سعی کنید از فرمان های کوتاه استفاده کنید و از گفتن جمله خودداری کنید. تنبیه و تشویق سگ باید در زمان مناسب انجام گیرد یکی از مهم ترین بخش های تربیت سگ می باشد.

باید این مطلب را بدانید که نخست سگ را در طرف چپ خود بگذارید و زنجیرگردنش را با دست راست بگیرید به شکلی که سگ باید در زمان آموزش همه ی درس ها درطرف چپ مربی قرار بگیرد این یک روش قدیمی است که مربیان به خصوص پرورش دهندگان سگ پلیس، توصیه کرده اند به این شکل که سگ نگهبان را طبق روال معمول طرف چپ و با دست چپ کنترل می کردند و دست راست را برای استفاده از اسلحه راحت می گذارند و  از آن به بعد سمت چپ سمتی است که باید سگ در آنجا قرار بگیرد.

تعلیم سگ های نگهبان

اما نکته مهم اینه که هر کدام از این حیوان ها خصوصیت‌های رفتاری و راه‌های نگهداری خاص خودشون رو دارن. خیلی از اون ها مناسب نگهداری در آپارتمان نیستن و زندگی آپارتمانی اونها رو افسرده می‌کنه. توی این مقاله یک نژاد سگ و یک نژاد گربه که برای زندگی آپارتمانی مناسب هستش معرفی شدن. بدون شک میشه این دو گونه رو جزء محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی معرفی کرد.

یکی از محبوب ترین نژادهای سگ، سگ نگهبان می باشد که مورد توجه بیشتر مردم قرار می گیرد این سگ دارای نژادهای گوناگونی می باشد که باید شناخت جزئی نسبت به این نژاد سگ داشته باشید.

سگ سرابی

سرابی نژاد سگ‌های بزرگ جثه با اندامی درشت است که زادگاه اصلی آنان در مناطق شمال غربی ایران به ویژه شهرستان سراب ( آذربایجان شرقی ) است. از این سگ بیشتر به عنوان سگ گله و سگ نگهبان استفاده می‌شود. اگر می خواهید در مورد این نژاد سگ بیشتر بدانید این مقاله را حتما مطالعه کنید چرا اطلاعات کلی در مورد آن عنوان میکنیم.

سگ سرابی در مقابل هر تهدیدی کاملا شجاع و نترس بوده و بدون ترس و خرس و حیوانات بزرگتر از خود حمله می‌کند. سگهای سرابی قابل تربیت و کاملاً مطیع صاحب خود می باشند. با افراد خانواده مهربان و صمیمی هستند ولی با مشاهده غریبه یا خطر به شدت تهاجمی می شوند . طول عمر این سگها در شرایط مناسب بین ۱۲ تا ۱۷ سال می‌باشد.

تعلیم سگ های نگهبان

این سگ از نژادهای سگ ایرانی می باشد جثه ی بزرگی دارد و از نوع نژاد ماستیف می باشد و در کشورهای اروپایی ای سگ را به عنوان پرشین ماستیف می شناسند. محل تولد این سگ در شمال غربی ایران یا همان استان آذربایجان می باشد. بیشتر مردم آذربایجان این سگ را به عنوان سگ نگهبان یا سگ گله استفاده می کنند.

دوبرمن پینچر

این سگ یک نژاد اهلی می باشد که در سال 1890 پرورش یافته است. این سگ یکی از نژادهای محبوب خانگی می باشد و به عنوان سگی هوشیار و باهوش شناخته شده است. در کشورهای غربی از این سگ برای سگ گارد و سگ پلیس استفاده می کردند که در حال حاضر کمتر این اتفاق می افتد.

همچنین ببینید

چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است

چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است؟

بر اساس آمار AKC، سگ ژرمن شپرد ، یکی از سه نسل برتر در ایالات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *