جمعه , خرداد ۴ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است؟
چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است
چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است

چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است؟

بر اساس آمار AKC، سگ ژرمن شپرد ، یکی از سه نسل برتر در ایالات متحده است. سگ ژرمن شپرد بسیار زیبا با پوست سیاه و قهوه ای مایل به زرد می باشد و در عین حال بسیار باهوش و سختکوش است. یکی از باهوش ترین نژادهای سگ می باشد و می تواند برای انواع کارها آموزش ببیند. از آن نژاد نیست که کل روز را تنبلی کند و یکجا بماند. این نژاد به وظیفه ها فیزیکی زیاد و همچنین تعامل با انسان نیاز دارد. علاوه بر شعور و امکان آموزش، ژرمن شپرد سگ بزرگی است. درادامه در مطلب سگ در مورد چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است بیشتر می گوییم.

چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است

این نژاد بین ۲۲ تا ۲۶ اینچ طول دارد و وزن این سگ در سن بلوغ، بین ۵۰ تا ۹۰ پوند می باشد. ژرمن شپرد، غریزه مراقبت قوی دارد اما هنوز دوست داشتنی هستند. معمولا بین ۱۰ تا ۱۳ سال عمر می کند. این نژاد بیشتر دچار مسائل اسکلتی عضلانی مثل دیسپلازی مفصل ران می شود. هم نسبت به سایر نژادها بیشتر مبتلا به بلا های خود ایمنی، مشکلات پوستی، آلرژی و اختلالات گوارشی و آسیب های وسیله اندام های مربوط به معده می شود.

سگ ژرمن شپرد چون سگ بزرگی است از این رو به کالری بالایی نیاز دارد. این نژاد علاوه براین می تواند از مکمل بهره مند شود مثل گلوکزامین و کندراتین و علاوه براین پروبیوتیک. نژاد ژرمن شپرد بازهم دچار نازك منشی و بی تفاوتی آلرژی غذایی به ویژه به محصولات لبنی می شود. درمورد الزامات غذایی ژرمن سپرد مداقه کنید و از برندهای با کیفیت غذای سگ ژرمن شپرد استفاده کنید.

اگر تصمیم دارید غذای سگ ژرمن شپرد را در خانه آماده کنید پس باید بین مواد اولیه، تعادل ایجاد کنید. حتی وقتی مواد غذایی با کیفیت بالا و تازه می دهید، وعده های غذایی نامتعادل می تواند به سلامت سگ شما آسیب برساند. علاوه بر غذای تازه که بیشتر مواد مغذی مورد نیاز سگ را داراست، وعده های غذایی خانگی به مکمل ها و ویتامین های معینی نیاز دارد. از دامپزشک بخواهید تا به شما در تعیین یک رژیم غذایی خاص کمک کند.

تمام سگ ها به تعادل پروتئین، چربی و کربوهیدرات در رژیم غذایی خود نیاز دارند اگرچه سگ ها در مرتبه های معین به میزان نسبتا متفاوتی از سگ های کوچک تر نیاز دارند. سگ های بزرگ مثل ژرمن شپرد به پروتئین بیشتری نیاز دارند تا از متابولیسم خود تقویت کنند. رژیم غذایی سگ ژرمن شپرد شما باید سطوح فرازین از پروتئین با چربی متوسط و کربوهیدرات محدود را داشته باشد.

به گفته دامپزشکان، سگ های بالغ به حداقل ۱۸% پروتئین و ۵% چربی نیاز دارند در حالی که توله های سگ به ۲۲% پروتئین و ۸% چربی نیاز دارند. اگر می خواهید که سگتان سالم باشد، باید یک رژیم غذایی را گزینش کنید که مواد  مغذی بیشتر از حداقل را فراهم کند.

حداقل دو بار در روز و به مقدار مناسب به او غذا دهید. مطمئن شوید که غذای با کیفیت می دهید و برای پروتئین از ذرت در آن استعمال نشده است. این سگ زیاد آب می نوشد.

چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است

کسانی که غذای سگ ژرمن شپرد خانگی به سگ خود می دهند طبق معمول از گوشت، مرغ یا ماهی به عنوان مواد اولیه اصلی استفاده می کنند. گوشت عضله و استخوان های گوشتی، پروتئین هایی هستند که به یک وعده غذایی کامل و دارای اعتدال کمک می کنند. سایر منابع پروتئین در غذای خانگی در ماست، مرغ و پنیر وجود دارد.

باید تصمیم بگیرید که گوشت و سایر مواد اولیه را می پزید، یا کل رژیم غذایی خام باشد یا ترکیبی از هر دو باشد. غذای سگ ژرمن شپرد که در خانه تهیه می شود باعث ازدیاد شانس سالم ماندن این سگ می شود.

غذای خانگی سگ ژرمن شپرد می تواند حاوی جعفری تازه و میوه از جمله برگ سبزیجات، هویج، سیب زمینی شیرین پخته شده و میوه هایی با آنتی اکسیدان بالا مثل انواع توت ها باشد. تدارك هضم و ارزش غذایی (تربچه و میوه ها وقتی که آنها را پوره یا بخار پز می کنید، نقصان می یابد. در کل، مرزه خام به سگ هایی که از لوبیا سبز منجمد، هویج و سایر تره لذت می برند، آسیب نمی رساند. هیچ وقت به سگ اجازه ندهید گوجه فرنگی، آووکادو، سیر، پیاز، انگور، آجیل و شکلات بخورد. این مواد غذایی برای سگ، سمی و خطرناک است.

سگ ها به دلیل اینکه عضو گوارش کوچکی دارند برای هضم کارآمد غلات و دانه ها یا جذب مواد مغذی آنها طراحی نشده اند. فراوانی از غذاهای تجاری سگ ژرمن شپرد چنین دانه هایی دارند که سیستم گوارش ژرمن شپرد نسبت به آنها حساس است پس در هنگام خرید غذای سگ ژرمن شپرد دقت کنید.

همچنین ببینید

چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است

چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است

سگ های هاسکی به عنوان ستوران و آدمیان خیلی فعال متمایز شده اند بدین لحاظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *