جمعه , خرداد ۴ ۱۳۹۷
خانه / حیوانات خانگی / سگ / چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است
چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است
چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است

چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است

سگ های هاسکی به عنوان ستوران و آدمیان خیلی فعال متمایز شده اند بدین لحاظ مهم است که کالری مناسبی برای حفظ این سبک زندگی داشته باشند. علی رغم میزان کوچک شان، به غذاهایی با انرژی بالا برای آتش زدن در طول روز نیاز دارند. دیده شده است که سگ هاسکی برای حتی مقدار کمی از غذا، مسافت های طولانی را سفر می کند. بدین معنی نیست که می توانید هر چیزی به آنها بدهید. در ادامه در مطلب سگ در مورد چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است

به دلیل طبیعت آنها، سوالاتی وجود دارد که آیا غذای سگ همان قبلی باشد یا غذای دیگری را در وعده غذایی او بگنجانیم. فراوانی از متخصصین تغذیه و دامپزشکان می گویند که تغییر مدام غذای سگ هاسکی می تواند منجر به رنج معده، آلرژی و تحریک ابزار گوارش شود.

هر چیزی که مزه را تغییر دهد مثل انواع ماهی، گوشت خام خرد شده، نخود فرنگی یا هویج خرد شده می تواند کاری کند که سگ مكرر از آن بخورد. پنیر در میزان کوچک قابل قبول است اما نباید زیاد باشد.

وقتی که حرف از غذا به میان می آید، بیشتر سگ ها هر چیزی که جلویشان بگذارید را می خورند. این منجر به پر خوری و بلا می شود. اگرچه سگ هاسکی، خیلی دیگرگون است. اگر سگ هاسکی گرسنه نباشد یا خیلی فعال نباشد، تمام غذا را نمی خورد یا خیلی کم می خورد. سگ هاسکی تنها بعد از اینکه سعی زیاد داشته باشد غذا می خورد. سگ های هاسکی که اضافه وزن دارند، طول عمر کمتری هم دارند و در معرض زیان ها قرار می گیرند.
برخی از غذاها هستند که نباید هیچ وقت به سگ هاسکی بدهید به شرح زیر:

مقدار زیاد لبنیات: بیشتر سگ ها نمی توانند لاکتوز را تحمل کنند. بدین معنی است که نمی توانند پروتئین خاص موجود در شیر را هضم کنند. هضم حجم فشردگی و تخلخل میزان مجاز زیربنا از لبنیات منجر به شل شدن مدفوع می شود. غذاهایی مثل شیر و بستنی می توانند اثر غافلگیرانه بر روی سگ بگذارند. ماست یونانی کم چرب و برخی انواع پنیرها برای سگ خوب هستند.

استخوان: چربی که از گوشت حاصل می شود منجر به پانکراتیت می شود.استخوان در گوشت می تواند سگ را خفه کند. باعث بندش یا پارگی روده می شود که در نهایت سبب خونریزی داخلی می شود.

چه غذاهایی برای سگ هاسکی مناسب است

پیاز یا هر چیزی از اعقاب سیر: این موارد به هر شکلی نباید در غذای سگ هاسکی وجود داشته باشد. سیر و پیاز، سلول های خونی سگ را از بین می برند که می تواند منجر به کم خونی شود. نشانه های این رخداد، استفراغ، ضعف، مشکل تنفسی، عدم تمایل به غذا و بی حالی است. از استعمال از سیر و پیاز به شکل پودر، خشک شده، پخته و خام ممنوع است.

کشمش، انگور و آلو: ممکن است به تازگی شنیده باشید که انگور و آلو برای سلامت سگتان مضر است اما شاید ندانید چرا. کشمش و آلو می توانند منجر به كوتاهی کلیه شوند؛ کلیه ها مسئول پاکسازی خون هستند. كوتاهی این ارگان ها می تواند منجر به ضعف شدید سگ شود. اولین نشانه، تهوع مکرر برای یک دوره زمانی است. بی حالی هم بعد از آن ظاهر می شود. وقتی این نشانه ها را دیدید باید سریعا سگ را نزد دامپزشک ببرید.

قهوه یا چای: مصرف کافیین به مقدار زیاد می تواند  برای سگ کشنده باشد. سگ بی قرار می شود و باعث تپش قلب، تنفس سریع و خون ریزی می شود. کافیین در شکلات و کاکائو و برخی نوشیدنی های انرژی زا وجود دارد.

توجه به غذای سگ هاسکی می تواند باعث شود که زندگی سالم و عمر آزگار تری داشته باشد. آزمون و خطا در زندگی صاحب سگ هاسکی، نرمال است اما وقتی که تعادل مناسب را پیدا کردید، تمام هراس هایتان برطرف خواهد شد.

همچنین ببینید

چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است

چه مواد غذایی برای سگ ژرمن شپرد مناسب است؟

بر اساس آمار AKC، سگ ژرمن شپرد ، یکی از سه نسل برتر در ایالات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *